اوصاف و احوال انسانمطالب ویژهیادداشت های علمی

فراز و فرود انسان (به مناسبت سالگرد شهادت سردار رشید اسلام سردار سلیمانی)

🔰#فراز_و_فرود_انسان

🏴(به مناسبت سالگرد شهادت سردار رشید اسلام #سردار_سلیمانی)

💠در طول تاریخ دو جبهه حق و باطل به صورت ها و در قالب افراد مختلف مبارزات و جنگ هایی علیه یکدیگر داشته اند. این جنگ ها گاه به اوج خود می رسید و صحنه های تاریخ سازی شکل می گرفت. از یک طرف آزاد مردان و انسان هایی الهی قرار داشتند که با رسالت های تاریخی خود زیباترین صحنه های انسانی را ترسیم می کردند و از طرف دیگر دنیاپرستان و مستکبران قرار داشتند که علیه جبهه حق انواع خونریزی ها و رذالت ها را بکار می گرفتند.
🔹 از ماجرای هابیل و قابیل، موسی و فرعون، امام علی(ع) و خوارج، امام حسین (ع) و یزید تا جریان داعش و سردار نمونه هایی از این فراز ها و فرودهای تاریخی جبهه حق و باطل هستند.
💢 به همان اندازه که یک طرف در اوج است به همان اندازه طرف مقابل در حضیض ذلت است. شهادت انسان های بزرگ دو جنبه از یک واقعیت است در یک طرف وجود شهید و در طرف دیگر خونخواران و ددمنشانی هستند که انسان های الهی را مانع استثمار خود می بینند.
🌀قتل انسان های الهی کار هر کسی نیست، انسان باید خیلی پست شده باشد تا بتواند انسانی که تمام عمر خود را در راه حق و حقیقت فعالیت کرده را به شهادت برساند. همان گونه که محبت اولیا الهی مرتبه ای از کمال است که انسان ها بهره های مختلفی دارند، قتل اولیا الهی نیز مرتبه ای از شقاوت است که انسان باید خیلی تنزل پیدا کرده تا بتواند چنین کاری کند. در نازل ترین درجه قاتلین حجت الهی قرار دارند که بر اساس روایات متعددی مسیر تولد قاتلان انبیا و حجج الهی (علیهم السلام) از مجرای حلال صورت نگرفته است.
♻️#سردار_سلیمانی نمونه والایی انسانیت در این قرن است و مقابل او قاتل آن قرار دارد که در صورت شبیه خوک و در سیرت بدتر از آن است. البته قاتل او فرد نبود بلکه جریان و سیستم فکری آمریکایی-اسرائیلی بود.
✅#سردار_سلیمانی یکی از محبوب ترین شخصیت بین المللی است. از محبوبیتش جهانی وی تا تقید و دینداری ایشان تا طرح ها و برنامه های شگفت آور و اعتراف دشمنان به مجد و بزرگی ایشان، از او شخصیتی استثنایی ساخته بود. ایشان نمونه والایی انسانی در قرن حاضر است که می تواند در ابعاد جهانی الگو قرار گیرد.
🔶(وَسَلامٌ عَلَيْهِ يَوْمَ وُلِدَ وَيَوْمَ يَمُوتُ وَيَوْمَ يُبْعَثُ حَيًّا.)

🔹 بخت بازآید از آن در که یکی چون تو درآید
روی میمون تو دیدن در دولت بگشاید
🔹صبر بسیار بباید پدر پیر فلک را
تا دگر مادر گیتی چو تو فرزند بزاید
🔹این لطافت که تو داری همه دل‌ها بفریبد
وین بشاشت که تو داری همه غم‌ها بزداید

✍️یادداشت#احمد_شه_گلی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا